Vasili: Ky shtet ka marrë fund, ja çfarë ndodh në rrugë

Vasili: Ky shtet ka marrë fund, ja çfarë ndodh në rrugë

Riparimi i autostradës Tiranë-Durrës ka krijuar kaos në trafik, çka ka sjellë reagime të shumta si nga politikanët ashtu dhe nga qytetarët, për këtë papërgjegjshmëri qeveritare.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, , Petrit Vasili ka postuar një video ku shihet trafiku i rënduar në rrugën dytësore në Maminas, për shkak se autostrada është e bllokuar.

Ja çfarë shkruan Vasili:

Ky eshte shtet i mbaruar, i marre fund.

Autostrada Tirane- Durres po riparohet dhe mijra e mijra automjete duhet te devijojne ne nje rruge dytesore te ngushte ne Maminas.

Kjo qeveri e mbaruar te pakten kalimin e automjeteve te renda mund ta evitonte ne oret e pikut.

Po kush ta bejne te vdekurit?

Si nuk organizojne dot nje gje per te qene qe tua lehtesojne jeten njerezve.

Ja shihni ç’behet në ora 17.00 ne segmentin Vore-Maminas.