Topalli-Ballës: Partia të solli nga kasollja në bulevard, ndaj e do më shumë se Shqipërinë

Nga Jozefina Topallit

“Te rroje Partia!

Parti Enver jemi gati kurdohere!”

O tempora! O mores!

Per deputet e PS , Partia qenka me e rendesishme se Shqiperia!!!!!!!!

Keto mendojne si eterit e tyre.. keto jetojne ne 45!… Keto jane cmend te gjithe! Per keshtu me mire te emerojne Kryetare Partie ate shoqen nga Berati!

Por edhe nuk kane faj

Partia e solli prej ksolles se Librazhdit ne bulevard! Ka te drejte ta doje me shume Partine se Shqiperine.

Kurse Ditziu tamam si Sula. Partia eshte Shqipnia!!!!!

Nderkohe qe :

Dje , Instituti i Statistikave njoftoi se jemi ne Deflacion.

“Ne muajin Shkurt 2016 , ndryshimi vjetor i indeksit te konsumit eshte 0,2%.Nje vit me pare ky ndryshim ishte 2,3%.”

Cfare eshte deflacioni dhe pse eshte i rrezikshem?

Sepse me deflacionin ekonomia rrezikon te hyje ne nje rreth vicioz, qe sjell me shume varferi, me shume papunesi dhe me pak konsum.

E thane me thjesht : Ekonomia eshte ne rianimacion. Pulsi i ka rene.

Eshte ajo qe kemi paralajmeruar dhe qe te fut ne recesion, pra ne krize thellesisht te rende!

Vendi eshte ne udhekryq. Ekonomia eshte rrezuar per toke.

Varferia eshte shume fishuar dhe papunesia eshte rritur si asnjehere ne keto 20 vitet e fundit.

Deflacioni eshte zyrtar. Deflacioni eshte lajmi i fundit i keq per ekonomine shqiptare!

Ky vend po shkon drejt humneres. Kjo duhet ndalur. Dhe kete e kane ne dore shqiptaret!

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *