Termet Peçi i Tepelenës në kërkim për trafik droge në Itali

Ikryeministri i vendit Sali Berisha ka denoncuar përmes rrjetit të tij social, faktin, sipas qytetarit digjital, ku kryebashkiaku i Tepelenës Termet Peçi është në kërkim për trafik droge nga shteti italian.

Sipas qytetarit digjital, dosja e tij u mbyll nga vetë vëllai i Termetit pasi ishte shefi i komisariatit të Tepelenës.

Postimi i plotë:

Qytetari dixhital denoncon:

Kryetarin e Bashkise Tepelene, Termet Peçi, qe ka qene ne kerkim policor ne Itali por qe dosjen ne prokurori ja ka mbyllur i vellai, shef komisariati ne Tepelene. Ai akuzon Termetin per mbjellje masive droge ne Tepelene dhe se ai shetit me autoveture 100 mije euro ndonese nuk ka ndonje biznes! sb

“Miremengjesi doktor, jam B H nga tepelena kam tre femij jam elektricist me ka heq Ps nga puna.Sot do miratoni dekriminalizimin por te kerkoj qe dy fjal ti thuash sot per Termet Pecin kete bandit qe me parat e hashashit u be kryetar bashkia qe nga ne kerkim policor i feshehur ne Itali u be kryetar bashkie eshte dosja ne prekurori e mbyllur nga i vellai sot shef komisariati ne kucov. sot tepelena po ktheher ne kolumbi me qindra ha tok po mbillen me kanabis qendra e kesaj pune eshte termet peci qe o grumbullon gjith kontigjentet e krimit e i takon deri ne mengjes tek kafeneja e tij nga 10 euro po shkon tek 15 euro per rrenje qe i mbledhTermeti me kreret e policis qe punonjesit e policis ne zona i dergojn parcel me parcel per te mumeruar rrenjet , Termeti pa asnj biznes ka autovetur 100 mij euro e toka ne himar vila etj, ne bashki e ka kthyer si harem”

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *