Tahiri u hetua si ministër, ja për çfarë akuzohet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda

Tahiri u hetua si ministër, ja për çfarë akuzohet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda

“Cilat janë veprat për të cilat akuzohet Saimir Tahiri?”.

Kjo ishte pyetja që i bëri deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj, prokurorit Besim Hajdarmataj në seancën e Këshillit të Rregullores për heqjen e mandatit të Saimir Tahirit, deputetit të PS, ish-ministër i Brendshëm.

Hajdarmataj u përgjigj:

Tahiri akuzohet për veprat: Trafik i lëndëve narkotike dhe korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë të shtetit.