Sot zhvillohet mbledhja e parë e Komisionit për Reformën Zgjedhore

Komisioni i Posaçëm për Reformën Zgjedhore do të zhvillojë sot mbledhjen e tij të parë që prej miratimit të tij rreth një muaj më parë nga Kuvendi.

Komisioni do të drejtohet nga kreu i Parlamentit Ilir Meta.

Partitë politike prej kohësh kanë shprehur propozimet e tyre për ndryshimet që duan në Kodin Zgjedhor, megjithëse ende nuk janë bërë publike detajisht.

Propozimet për amendimin e Kodit Zgjedhor do t’i kalojnë komisionit ad hoc dhe do të jetë tagër i PD-së, PS-së, LSI-së dhe PDI-së.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *