Shpërthen Berisha: Qeveritarët po vjedhin paratë e rrugëve

Shpërthen Berisha: Qeveritarët po vjedhin paratë e rrugëve

Ish- kryeministri Sali Berisha i rikthehet edhe njëherë çështjes së ndërtimit të rrugëve.

Ai shkruan se qeveritarët vjedhin lekët e tenderave dhe më pas u kërkojnë lekë banorëve për mbylljen e punimeve.

Reagimi

Keta jane qeveritare, vjedhin parate e rruges dhe pastaj mbledhin fonde tek fshataret per perfundimin e saj!

Lexoni mesazhin dhe shikoni foton e qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje Zoti Berisha! Punimet ne foto jane nga rruga e fshatit Grezhdan,Diber. Kane ndaluar prej muajsh nga qeveria me justifikimin qe nuk del fondi dhe tani pasi kane vjedhur fondin po mbledhin parate nga fshataret per te vazhduar punimet.Ju lutem publikojeni qe te pakten te asfaltohet rruga dhe te mos vidhet si gjithmone nga individe partiake. Respekte”