Ruçi, kryetar Kuvendi. PD kundërshton menjëherë: Ka qenë ministër i Enverit

Ruçi, kryetar Kuvendi. PD kundërshton menjëherë: Ka qenë ministër i Enverit

Pas zgjedhjes së Gramoz Ruçit si kryetari i ri i Kuvendit të Shqipërisë, nga kryeministri Edi Rama në Asamblenë e PS, ka ardhur reagimi i parë nga PD. Fabian Topollaj, anëtar i Këshillit Kombëtar dhe njëkohësisht këshilltari i PD-së në Bashkinë e Tiranës, ka kerkuar te bllokohet zgjedhja e tij ne kete post, pasi e ka quajtur “ministri i brendshem i diktatures”.

“Deputetet e PD dhe populli duhet te bllokojne me cdo mjet zyrtarizimin e ministrit te brendshem te diktatures ne postine kryetarit te kuvendit. Kjo kerkon vetem vullnet opozitar dhe dashuri per demokracine,” shkruan Topollaj.

Comments

Ne i duam komentet

1 Comment

  1. August 27, 17:18 #1 Ali Pashe Tepelena

    Opozita duhet ta bllokoje zgjedhjen e ishministrit te brendshem ne krye te parlamentit shqiptar. Deri ne bojkot te plote. E gjithe opozita.

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *