Ruçi i bën rreshtore deputetëve, i mban gjithë natën në seancë. Votohet programi i qeverisë

Ruçi i bën rreshtore deputetëve, i mban gjithë natën në seancë. Votohet programi i qeverisë

Kjo mund të cilësohet seanca më e gjatë e zhvilluar ndonjëherë në Shqipëri. Ka nisur dje në orën 18.00 dhe ka përfunduar sot rreth orës 7 të mëngjesit.

Kryetari i ri i Kuvendit Gramoz Ruçi i ka mbajtur deputetët gjatë gjithë natës në sallën e Kuvendit dhe në mëngjes ka hedhur për votim programin qeverisës.

136 deputetë kanë ndenjur deri në orët e para të mëngjesit dhe kanë qenë të pranishëm në momentin e votimit.

Programi i Ramës ka marrë 78 vota pro dhe 51 vota kundër dhe 7 deputetë nuk kanë marrë pjesë në votim.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *