Reforma në Drejtësi, ambasadori Donald Lu sërish te zyra e Metës

Ngërçi politik në lidhje me Reformën në Drejtësi ka bërë që sërish ambasadori amerikan Donald Lu të takojë kryeparlamentarin Ilir Meta.

Fill pas mbylljes së mbledhjes së parë që solli krijimin e Komisionit të Reformës Zgjedhore, Meta ka pritur ambasadorin Lu në Kryesinë e Kuvendit.

Mësohet se takimi do të fokusohet tek çështjet aktuale, si reforma në drejtësi dhe ajo zgjedhore por edhe dekriminalizimi.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *