Referendumi i PS-së, Topalli shkon larg, krahason Blushin me Jezus Krishtin

Zhvillimet brenda Partisë Socialiste ndiqen me interes jo vetëm nga socialistët dhe mediat, por dhe demokratët. Jozefina Topalli ka bërë një status për referendumin që do të mbahet nga PS, duke thënë se referendumet manipulohen.

Dhe ajo merr një shembull, atë mes shpëtimtarit Jezus Krisht, që në këtë rast është Blushi dhe kriminelit Baraba, që u lirua pikërisht në vend të Krishtit, pasi kështu vendosi turma.

“Referendum?… Ju vini ne dyshim voten e anetareve socialiste?! Mjafton te mendojme se ne Referendumin me te famshem te historise kane liruar Barabben”, shkruan Topalli.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *