Reagon Braçe: Bravo qelbesira, ja dolët të jeni në CNN si pirromanë

Reagon Braçe: Bravo qelbesira, ja dolët të jeni në CNN si pirromanë

Deputeti socialist Erjon Braçe ka reaguar për situatën e krijuar nga zjarret dhe shpërthen ndaj piromanëve, që sipas tij e kanë hobi, argëtim dhe sport përdorimin e shkrepëses. Irritimi i tij vjen pasi CNN ka shkruajtur për situatën e krijuar në Shqipëri.

Ai e ka bërë këtë reagim përmes rrjetit social facebook duke u shprehur se ky vend do të digjet nga ata që e kanë argëtim apo sport zjarrvënien.

STATUSI I PLOTË I BRAÇES:

Bravo qelbesira!
Ja dolet te jeni ne CNN si pirromane,
me veprat tuaja!
Shikoni,
ky vend do vijoje te digjet dhe jo prej motit! Ky vend do vijoj te digjet,
prej cdo qelbesire qe shkrepsen e ka hobi, sport apo argetim;
me keq, e ka shfryrje mendore apo biologjike, fryre prej cdo gjeje qe jeton apo donte te jetonte dhe se arrin dot;
edhe me keq se kaq, e ka nxitje nga cdo tellall i zi politik qe e mallkon kete vend cdo dite,
madje uron qe te shkoje keq e me keq;
flake e hi, i zi, e perkthen ai tjetri!! Por ky vend, do vijoje te digjet prej mendjes e mendedise:
Une, Ai, Ne, Ata e dogjen, Ti-Shteti e ke per detyre ta shuash!! Kush e mendon shtetin te tille,
natyrisht zjarr do ndeze e zjarrin si politike do perdore!!

Comments

Ne i duam komentet

1 Comment

  1. August 12, 07:44 #1 petralba

    Nese ka qelbesira jane ne qeverisje dhe nese ka nga ky grup me te qelbur jeni ju Brace qe jo vetem nuk keni bythe te beni ate qe duhet po sa here do gjeni nje armik imagjinar idiot po atij qe i digjet makina e tij ne mes rruges ka pirromane dhe kerkon te djeg famijen e tij apo pronen e tij jo ore kolopuç jo eshte nje sezon e jashtezakonshem i te nxehtit qe CNN e di fare mire se nuk eshte vetem ne shqiperi por ne gjithe kontinentin problemi keto qendron se ju nuk keni marre masat e mbrotjes nuk jeni pregatitur si qeveri qe te mbroni kete situate nuk je mbledhur qofte dhe nje here te vetme si qeveri prej me shume se tre muajsh qe te analizosh dhe shperdash detyrat e gjithsecilit ne qeveri dhe te shpallesh gjendjen e jashtzakonshme prandaje kolopuç mundohu te flasesh me mend ne koke dhe pse e di qe te flet goja si byth tutulli

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *