Rama “përulet” sot para Metës. Çfarë do të ndodhë pasdite

Rama “përulet” sot para Metës. Çfarë do të ndodhë pasdite

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00.

Pasi mori “bekimin” e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta.

Në përfundim të seancës maratonë e cila përfundoi në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme ku u votua programi i qeverisë me 78 vota pro dhe 51 kundër, qeveria mori “bekimin” për 4 vitet e ardhshme.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *