PS, Xhafa: Që sot ka nisur vettingu

PS, Xhafa: Që sot ka nisur vettingu

Deputeti i PS-së dhe kryetar i Komisionit të Reformës në Drejtësi, nuk ka mundur të shmangë të bërit politikë me një reformë ku të gjitha forcat politike kanë dhënë kontributin e tyre.

Në një konferencë të mbajtur në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë, Xhafaj është shprehur se që sot ka nisur reforma në drejtësi dhe vettingu për sistemin e drejtësisë.

Sipas Xhafës tani ka mbetur vetëm një segment i inkriminuar i politikës dhe drejtësisë që është kundër reformës në drejtësi, por sipas tij komisionet e vettingut e kanë nisur punën që ditën e sotme dhe kjo reformë nuk ndalon më.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *