Pas reagimit të MB, Vasili: Ky është një shtet halabak, poshtërsi në kurriz të shqiptarëve

Pas reagimit të MB, Vasili: Ky është një shtet halabak, poshtërsi në kurriz të shqiptarëve

Menjëherë pas njoftimit të Ministrisë së Brendshme e cila mundohet të sqaronte deklaraten e zv ministrit për problemin e kampeve te refugjatëve ka reaguar kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili si cili shkruajne se, “shtet më halabak nga ky s’mund të gjendet në faqe të dheut kur Ministria e Brendeshme përkthen zv.ministrin nga shqipja në shqip”.

“Sa më shumë genjejnë aq më shumë vertetojnë poshtërsirat e tyre në kurriz të popullit dhe të Shqipërisë’, shkruan Vasili në rrjetin social facebook.

Ja shënimi i tij i plotë:

Shtet halabak.Ministria e Brendeshme perkthen zv.ministrin e saj nga shqipja ne shqip.

Shtet me halabak nga ky s’mund te gjendet ne faqe te dheut.

Ministria e Brendeshme perkthen zv.ministrin nga shqipja ne shqip.

Tani sa here te shohim ne TV deklarata te ketyre te qeverise dhe kryeministrit duhet qe me titra poshte te na japin dhe perkthimin nga shqipja ne shqip.

Pse nuk e qepin gojen xhanëm.

Sa me shume genjejne aq me shume vertetojne poshtersirat e tyre ne kurriz te popullit dhe te Shqiperise.