Parlamenti holandez nis diskutimin për pezullimin e vizave për shqiptarët (Video)

Parlamenti holandez nis diskutimin për pezullimin e vizave për shqiptarët (Video)

Pas publikimit të një raporti konfidencial të hartuar nga Policia dhe Prokuroria holandeze, dy agjencitë ligjzbatuese pranuan se ato i propozuan qeverisë pezullimin e lëvizjes se lirë për shtetasit shqiptarë në zonën Schengen.

Parlamenti holandez reagoi menjëherë dhe tashme ka nisur një listë me pyetje për qeverinë holandeze.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *