Parashikimi tronditës i Arian Çani: Edi Rama do jetë kryeministër deri më ….

Parashikimi tronditës i Arian Çani: Edi Rama do jetë kryeministër deri më ….

Gazetari i njohur Arian Çani ka artikuluar kësaj here një parashikim ogurzi për të gjithë ata që e shohin demokracinë si një element që i nevojitet me patjetër Shqipërisë.

Teksa fliste për qeverinë Rama2 në emisionin Studion e Hapur, Çani është shprehur se Rama nuk do të ikë në vitin 2021 kur i mbaron mandati, por në vitin 2029.

Sipas Çanit Rama do të “mbretërojë” edhe për 16 vite të tjera (3 mandate qeverisëse). Arsyeja që e shtyn gazetarin të mendojë kështu është se opozita e demokratëve e ka të pamundur ta rrëzojë nga pushteti.

Madje Çani tha se Rama është një adhurues i Presidentit turk Erdogan dhe do të vijojë të përdorë taktika diktatoriale.

“Të dytin e ka fituar, tani po mendohet për të tretin. Nëse vazhdon kështu opozita, Rama do marrë edhe të katërtin”,- tha Çani

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *