Nishani liron nga detyra ambasadoren në UNESCO, vajzën e Ismail Kadaresë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar lirimin nga detyra të ambasadores së Shqipërisë pranë UNESCO-së, Besiana Kadare, vajza e shkrimtarit të njohur Ismail Kadare.

Gjithashtu, Nishani ka deklaruar lirimin nga detyra të Kujtim Xhanit, ambasador në Republikën Popullore Demokratike të Koresë, në Republikën e Koresë dhe në Republikën Socialiste të Vietnamit. Dekretet janë publikuar sot në faqen zyrtare të Presidencës.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *