Natë terrori në Tiranë, Saje Qorri ishte në disko

Nga Sali Berisha

Nate tjeter terrori ne Tirane!
Edvin Shullazi krifet kurse Tirana mbremje nen bresheri kallashi, bombash, tritoli, kapuçonesh, atentatesh dhe vrasjesh!

Te dashur miq, krimi ne revansh ne kryqendren e vendit. Tirana ishte mbreme nje qytet i pushtuar nga fallanga e krimit. Ajo perjetoi mbreme nje nate terrori te vertet. Ne zemer te saj, zonen me te frekuentuar dhe populluar u vra ish polici A. Z. dhe vrasesi me kapuçon te zi u largua serbes dhe i qete.

Tek “Komuna e Parisit” vrases te tjere derdhen bresheri automatiku mbi biznesmenin L. K. dhe u larguan pa ndonje kokedhimbje. Perveç ketyre, ne rrugen “5 maji” u hodhen ne ere me bomba dhe tritol nje eskavator dhe 200 metra me tutje nje gabine elektrike. Saje qorri thuhet se ishte ne nje diskoteke kurse Rama nga luksi i tij ne Sarajet e Surrelit, vetem pigmenti i betonit te te cilave thuhet se ka kushtuar mbi 80 mije euro, po ndiqte me emocion dhe pasion Juven.

Rendi dhe siguria juaj dhe e femijeve tuaj sot jane ne duart e krimit. Vetem revolucioni demokratik mund te riktheje qetesine, rendin dhe sigurine qe meritojne qytetaret shqiptare!

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *