Nard Ndoka: Rama zero shqetësim për zjarrin, Premçi do shkarkohet se përhapi panik

Nard Ndoka: Rama zero shqetësim për zjarrin, Premçi do shkarkohet se përhapi panik

Pas deklaratës së kreu të Emergjencave Civile, Premçi për tërmetet, kas pasur një sërë reagimesh.

Një ndër ta ka qenë edhe kreu i PDK-së, njeheresh deputeti Nard Ndoka, i cili duke akuzuar kryeministrin Rama se nuk po merret me situatën alarmante dhe me zjarret që po shkrumbojnë vendin.

Ai shkruan sot se pritet shkarkimi i kreut të Emergjencave, Shemsi Premçi pas deklarates bombastike të bërë dje se vendi kërcënohet nga tërmete të forta si ai ne vitin 1967.

“Zjarret po trillohen nga Premçi, pritet shkarkimi i tij për panik, ndaj deklarata e tij për tërmet është normale!” – shkruan Ndoka.

Category Politikë

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *