Misioni Xhafa në kosh të plehrave!

Nga Sali Berisha

Komisioni Venecias gropos perfundimisht endrren e Rames per tu bere kryeprokuror dhe kryehetues i Shqiperise!

Te dashur miq, Komisioni i Venecias dergoi dje rekomandimet perfundimtare per reformen ne drejtesi. Ky komision nuk ndrshoi asnje germe te vetme rekomandimet e meparshme te tij per Byrone Kombetare te Hetimit duke groposur keshtu njehere e pergjithmone endrren e semure te Edvin Kristaq Rames per tu bere kryeprokuror dhe kryehetues i vendit.

Komisioni nuk pranon qe BKH te jete nen sqetullen e Rames por rekomandon qe te jete institucion kushtetues ne varesi te prokurorit te pergjithshem ose krejtesisht i pavarur.

Rama eshte kategorik kunder ketij varjanti pasi e konsideron ate si nje konspiracion per ta kalbur pese dekada ne burg per sarajet e Surrelit, pallatin ne paje pa asnje fature tatimore, bankare, ndertimore, mega aferen korruptive te ÇEZ prej se paku 620 milione euro grabitje, vjedhjet e medha ne dogana dhe tatime prej 360 milione euro, vjedhjen e mbi 320 milione euro me koncesione me Beqen dhe ndrikull Nushin dhe Ahmetajn,.. etj etj.

I bej thirrje opozites te kushtezoje çdo marredhenie me qeverine, me votimin brenda dy javeve te BKH sipas komisionit te Venecias. sb

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *