Meta: Terrorizmi sulmoi sot të gjithë Europën

Kreu i Kuvendit Ilir Meta, ka shprehur solidaritetin e Shqipërisë me Belgjikën pas ngjarjeve të rënda të ndodhura mëngjesin e sotëm. Kryeparlamentari deklaroi se terrorizmi nuk ka vend në Europë.

“Në solidaritet të plotë me Belgjikën dhe me të gjithë qytetarët e Brukselit. Terrorizmi nuk ka vend në Evropë. Shqipëria përkrah partnerëve tanë euro-atlantike për të ç’rrënjosur celulat terroriste. Sulmi ndaj Brukselit sulm ndaj gjithë Evropës dhe njerëzimit”, shprehet Meta.

Ai ka shprehur ngushëllimet për familjet e viktimave dhe ka uruar shërim të shpejtë për të plagosurit.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *