Meta: Shqiponjat fluturuan në mes të Kalingradit

Meta: Shqiponjat fluturuan në mes të Kalingradit

Në lidhje direkte për emisionin “Fair Play nga Enkeleida Zeko” në “News 24” Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka komentuar fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë.

Keni deklaruar para Botërorit se jeni tifoz i Zvicrës, si e keni përjetuar?

Besoj se nëse Zvivra do kishte kontrolluar qendrën e mbrojtjes sonte do të jepte përshtypjen se mund të dalë edhe kampione në fund.Pjesa e dytë ka qenë e jashtëzakonshme. Dhe më të jashtëzakonshëm kanë qenë autorët e golave, Xhaka dhe Shaqiri.

Të gjithë u kënaqën sikur të ishte një sukses i kombëtares së Shqipërisë apo të Kosovës, pasi në fund të fundit ne pamë shqiponjat që fluturuan në stadiumin e Kalingradit.