Meta merr kompetencat e Ramës: Shqipëria do kontribuojë për emigrantët

Ndërkohë që kryeministri Edi Rama nuk flet për çështjen e emigrantëve, madje është tregua pak i ftohtë, kreu i LSI-së, njëkohësisht kryetari i Kuvendit Ilir Meta nga Gjirokastra ka komentuar këtë çështje.

Meta është shprehur se Bashkimi Europian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet ti japin fund krizës në vendet e origjinës.

Sipas Metës, zgjidhja nuk është përballja me pasojat e krizës, ndërsa theksoi se Shqipëria do të japë gjithë kontributin e saj. Zgjidhja nuk është të përballemi me pasojat e krizës. Shqipëria, do japë gjithë kontributin me aq sa ka mundësi”, tha Meta.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *