Mediu në Kamëz: Shteti-bandë, rrit taksat, PD do i japë frymëmarrje ekonomisë

Mediu në Kamëz: Shteti-bandë, rrit taksat, PD do i japë frymëmarrje ekonomisë

Kryetari i Partise Republikane Fatmir Mediu zhvilloi tre takime elektorale në bashkinë e Kamzës. I shoqëruar edhe nga dy kandidatët në listën e Partisë Demokratike, Flamur Hoxha dhe Ahmet Premci, kryetari i Partisë Republikane u bëri thirrje banorëve që të votojnë nr.6 Partinë Demokratike.

Në fjalën e tij Mediu e vuri theksin në taksat e larta dhe rolin që duhet të ketë shteti.

“Ka dhe një shtet si ky i joni që sillet si bandë, që e fut dorën në xhepin tonë sa herë i teket. Sa më shumë taksa të larta të merren, sa më shumë varfëri dhe dhunë këtë ketë aq më shumë aq më e lehtë është për të kontrolluar. Rama ka rritur taksat me 30-40 %, ka shtuar taksa, prandaj ne kemi vetëm taksën e sheshtë”, tha Mediu.

Kreu i PR-se zhvilloi takim edhe me përfaqësues të biznesit, ku sipas z Mediu futja e taksës së sheshtë dhe ulja e TVSH-së nga 20 në 15 përqind, do t’i japë frymëmarrje ekonomisë.

Mediu duke shpalosur programin “Republikës së Re” u shpreh se Partia Demokratike ka prioritet shtresat në nevojë, të cilat do t’i ndihmojë në pagesat e energjisë elektrike, si dhe në rritjen e pensioneve.

Takimi i tretë që Mediu zhvilloi sërish bashkë me dy kandidatët për deputet të PD-së, zoti Flamur Hoxha dhe Ahmet Premçi, ishte me përfaqësues të biznesit, ku sipas kreut të PR-së futja e taksës së sheshtë dhe ulja e TVSH-së nga 20 në 15 për qind, do t’i japë frymëmarrje ekonomisë.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *