Lind “Lëvizja për Demokraci” në mbështetje të Blushit

Shtohet zërat kundër Ramës në Partinë Socialiste. Tetë anëtarë të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste kanë themeluar sot “Levizjen për Demokraci”, një grupim brenda kësaj force politike. Qëllimi i tyre është zbatimi i statutit dhe kryerjen e zgjedhjeve për kryetar.

Kjo lëvizje përbëhet nga tre deputetët Ben Blushi, Mimoza Hafizi dhe Namik Kopliku, ish Presidenti Rexhep Meidani si dhe Maqo Lakrori (i cili do publikojë platformën), Ndre Legisi, Petrit Ago dhe Suzana Hakrama.
Por nuk dihet nese Arta Dade do të jetë pjesë e kësaj lëvizjeje, pasi deri dje ajo ishte një nga mbështetëset e Blushit.

Lëvizja për Demokraci në PS

Rexhep Meidani

Maqo Lakrori

Ben Blushi

Mimoza Hafizi

Namik Kopliku

Ndre Legisi

Petrit Ago

Suzana Hakrama

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *