Lakrori del kundra Ramës: Një kryetar partie maksimalisht dy mandate

Ish-kandidati në garën e fundit për kreun e PS­-së Maqo Lakrori, foli në Kongres në lidhje me garën dhe ndryshimet në statut.

Lakrori tha se mandati i kryetarit të PS­-së duhet të kufizohet, duke propozuar që një kryetar i PS­-së të mos rikandidojë për mandatin e tretë.

Ai gjithashtu foli për një parti të zënë nga një grusht njerëzish, që shkel votën e lirë dhe shkel hapur statutitn.

Gjithashtu ai tha se jo domosdoshmërish kryetari i PS­së duhet të jetë edhe kryeministër, apo të mbajë funksione si kryetar bashkie etj, dukë bërë një ndarje të posteve partiake nga ato shtetërore.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *