Kreu i AMA-s, Sala kallëzon Pollon për shpifje, kërkon 5 milionë lekë

Kreu i AMA-s, Sala kallëzon Pollon për shpifje, kërkon 5 milionë lekë

Kreu i AMA-s, Gentian Sala ka paditur kreun e Komisionit të Medias, Genc Pollo për shpifje. Padinë kreu i AMA e paralajmëroi në pjesëmarrjen e tij në Komisionin e Medias dy javë më parë.

Pollo e akuzoi Salajn se ka gënjyer Kuvendin me CV e tij, pasi ka fshehur faktin që për disa vite ka qenë drejtues i një platform dixhitale. Salaj kërkon një dëmshpërblim me vlerën e 5 milionë lekësh të vjetra nga Genc Pollo dhe pagesën për shpenzimet e procesit gjyqësor.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *