Kokëdhima zgjidhet anëtar i Asamblesë, Arta Dade kundërshton

Edhe pse zoti Klosi beri te qarte te shtunën se qenia deputet te bën automatikisht anëtar Asambleje, serish Koço Kokedhima është votuar dhe është zgjedhur.

Për deputeten socialiste Arta Dade është mosnjohja e rregullave dhe dokumentit baze mbi te cilin funksionon partia, qe sjellin situata si ato te se shtunës ne Kongres.

Zonjës Dade i vjen keq qe jashtë asamblesë u lanë figura historike te PS si Maqo Lakrori, por shkon edhe me larg kur thotë se nuk arrin te gjeje nje përgjigje pse Edi Rama nuk e çeli garën per kryetar madje pikëpyetje sipas saj, ngrëne edhe ndërkombëtaret.

Sipas Dades, nuk mund te kete paralele mes çarjes se viteve 2003-2004 qe çuan ne themelimin e LSI, por ajo vendos theksin te nevoja e funksionimit te Partisë jo vetëm ne opozite, por edhe kur është ne pushtet.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *