Ja si ia menderos Dule ftesën Ramës

Pasi Vangjel Dule hodhi kritika të ashpra ndaj Edi Ramës dhe qeverisë së tij, fjalën e ka marrë kryeministri i vendit i cili e ka ftuar publikisht Dulen të anëtarësohet në Partinë Socialiste.

Menjëherë pas kësja ftese, Dule ka replikuar duke ia menderosur fjalën Ramës. Sipas Dules, ai do të pranonte të bashkohej me PS, por jo në këtë gjëndje që e ka katandisur Rama.

“Do të pranoja me kënaqësi të bashkohesha me PS e Fatos Nanos, Pandeli Majkos apo Ilir Metës, por jo me PS e Edi Ramës që si e ka katandisur.”-pohoi Dule.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *