“Ja prova me zë e figurë që Kryeministri urren integrimin në BE” (Video)

“Ja prova me zë e figurë që Kryeministri urren integrimin në BE” (Video)

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka publikuar në rrjetet sociale një video, sipas të cilit tregohet se Kryeministri Edi Rama e urren integrimin e Shqipërisë në BE. Sipas Vasilit, ai do që ta gremisë Shqipërinë në Lindje drejt realitetesh, që ajo nuk i ka dashur kurrë.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit

Ja prova me zë e figurë që Kryeministri urren integrimin në BE.

Kryeministri e urren integrimin europian të Shqipërisë.

Një pjese e medias dhe analistëve të kapur nga droga e kryeministrit nuk e pasqyrojne dhe komentojnë dëshminë e këtij hapi të tmerrshem të kryeministrit në Bruksel kundra të ardhmes europiane të vendit.

Ai do që ta gremisë Shqipërinë në Lindje drejt realitetesh, që ajo nuk i ka dashur kurrë.

Po jua vë në dispozicion ta dëgjoni vetë me zë dhe me figurë këtë kryeministër të paskrupullt, që flet, qan e qurrepset se gjoja e dashka shumë integrimin.

Pas kësaj dëshmije çdo shqiptar duhet ta përbuzë këtë kryeministër mashtrues dhe hipokrit, që për ca miliona të pista e të nxira, që dalin nga kanale të felliqura, e shet Shqipërinë pa u menduar dy herë.

Shiheni dhe reflektoni.