Edhe Tahiri del kundra Ramës: Referendumi një egzagjerim i panevojshem

Ministri i Brenshëm njëkohësisht edhe deputeti i Partisë Socialiste, Saimir Tahiri, është shprehur kundra referendumit duke e cituar atë si një egzagjerim i panevojshem.

Sipas tij nuk duhet të angazhohet e gjithë Partia Socilaiste, për të votuar në referendum por duhej t’i jepej një përgjigje brenda Kongresit.

I pyetur nëse do të merte pjesë në referendum, Tahiri tha se është deputet i Partisë Socialiste dhe do të marri pjesë në referendum.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *