Denoncimi i Berishës: Ja Cakalli që po vjedh pensionistët

Ish-kryeministrit, Sali Berisha ka akuzuar për vjedhjen e pensionistëve drejtorin e Postës së Lushnjes, Arjan Cakalli.

Berisha përmes një postimi shprehet se qytetari dixhtal denoncon vjedhjen me taksën e re dhe shtyrjen prej 15 muaj të pagesave të pensionistëve nga rilindasit.

Statusi i plotë që ka publikuar Berisha

“Pershendetje z Sali Berisha.

Un qe ju shkruaj jam nje banore e fshatit Gorre te Lushnjes.

Ne fshatin tone po behet nje padrejtesi shum e madhe nga Posta Shqiptare. Dhe pergjegjesi direkt esht drejtori RILINDAS zoti Arjan Cakalli. Zoti Arjan ne bashkpunim me punonjesin e zyres Postare Gorre ka urdheruar qe cdo pensionisti ti mbahet si taks sherbimi 500 lek te reja, sikur te most mjaftonte kj, gjysherit e mi para 3 ditesh moren shperblimin e vitit 2014 dhe pensionin e nentorit 2015. Nderkoh qe shperblimin duhet ta mernin ne dhjetor te 2014 dhe nderkoh tani duhet te mernin pensionin e muajit qe po kalojme (marsit). Ne e kemi ngritur zerin disa her por z.Arjan Cakalli na ka pritur ne zyr me justifikimin se fajin e kan sigurimet shoqerore.kur shkojm tek Sigurimet shoqerore punonjesit na ngren duart lart dhe na thon drejtohuni postes.

Keto lek te vjedhura padrejtesisht nga punonjesi i postes dhe drejtori i saj ndahen mes tyre dhe ata bejn nje jet luksoze ndersa gjysherit e mi nuk plotesojn leket e ilaceve dhe per me teper i marin pensionet ne fund me respekt”.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *