Dekriminalizimi/ Meta takon Llallën, krijohet struktura e posaçme e vetëdeklarimit

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka zhvilluar në mesditë një takim me Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla. Zyrtarisht, kuvendi njofton se biseda ka pasur në fokus procesin e dekriminalizimit.

Lajmin e bën të ditur zyra e shtypit pranë Kuvendit, e cila saktëson se, në kuadër të të njëjtave direktiva ky institucion ka hartuar dhe publikuar në faqen zyrtare të tij regjistrin për vetëdeklarimin, që përfshin mes të tjerësh edhe titullarët e funksionarët e organeve kushtetuese.

Për këtë qëllim, kryetari i Kuvendit, Meta priti këtë të hënë në një takim kryeprokurorin Adriatik Llalla, me të cilin bisedoi mbi vijimin e procesit të zbatimit të këtij ligji dhe konkretisht për përgjegjësinë që ka Prokuroria e Përgjithshme për administrimin e vetëdeklarimeve.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *