“Blushi jo si Berisha, por si Grida Duma”. Ja akuza e re

Në mbledhjen me dyer të mbyllura të Asamblesë së PS-së përveç debateve, kritikave dhe sulmeve ka pasur dhe fjalime që kanë krijura humor, siç ishte ai i Vangjush Dakos.

“Kot e akuzojmë Blushin që është bërë si Berisha, ai është burrë shteti, Blushi më shumë ngjan me Grida Dumen”, ka deklaruar Dako, duke shprehur kështu respekt për figurën e ish kryeministrit dhe jo për konkurrenten e tij për Bashkinë e Durrësit.

Ndërkohë pas këtyre deklaratave, Dako ka kërkuar që Asambleja të përjashtojë Ben Blushin. Ai tregon se kjo ishte dhe arsyeja për të cilën kishte ardhur në mbledhje.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *