Berisha: Rama dhe Veliaj arrestojnë Altin Goxhajn dhe Zirkon Dishën, panik nga protestat

Nga Sali Berisha

Edi Rama dhe Erjon Veliaj ne panik nga shoqeria civile, rrahin, burgosin dhe dhunojne protestuesit paqesor.
Te dashur miq, ne fotot e meposhtme mund te shihni vetem nje pjese te dhunes dhe terrorit policor te ushtruar sot nga policia e Veliajt dhe e nga çunat e krimit te Rames dhe Saje qorrit, te cilet rrahin si shtaze, madje duke perdorur dhe elektroshok, qytetaret qe po protestonin ne mbrojtje te parkut te liqenit artificial nga kthetrat e Veliajt dhe Edvin betonit.

Ata kane nisur arrestimet politike ndaj pjesmarresve te shoqerise civile qe protestuan kunder ndertimeve te Liqeni Artificial. Jane mbi 5 qytetare qe ndodhen ne komisariatin nr 1, aktivisti Zirkon Disha arrestohet per here te dyte pa asnje shkak nderkohe qe edhe avokati Altin Goxhaj, ne nje akt te pashembullt eshte ndaluar vetem se po ju ofronte ndihme juridike viktimave te terrorit te sotem policor. Studentet dhe mbeshtetesit e protestuesve jane ulur ne rrugen perpara ambienteve te ketij komisariati duke kerkuar lirimin e te gjithe te shoqeruarve per protesten e sotme.

eshte elementi i fundit qe i ka mbetur kesaj bande kriminale dhe qe tregon se fundi i tyre po vjen me shpejtesi. Keta kane arritur ne piken e moskthimit.

Duke denuar me ashpersine me te madhe aktet banditeske shteterore ndaj shoqerise civile, arrestimin e drejtuesve dhe mbeshtetesve te saj, kerkoj te lirohen menjehere protestuesit dhe te ndalet dhuna ndaj shoqerise civile. Une gjithashtu shpreh bindjen se Revolucioni demokratik ka filluar. Qytetaret dhe shoqerine civile nuk i ndalon dot gje, as dhuna qeveritare, ne permbysjen e kesaj qeverie!

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *