Berisha në “Zonë e Lirë” flet për një koalicion tjetër me Metën

I ftuar në “Zonë e Lirë” ka qenë më i sinqertë se mendohej në lidhje me koalicionin me Ilir Metën: “Unë kam dhënë dorëheqjen dhe nuk përcaktoj koalicionet.

Por mendoj se koalicionet pas zgjedhore përcaktohen nga ajo çfarë votuesit vendosin. Unë nuk isha në 2009 dhe nuk do isha sërish që vendi të përsërisë zgjedhjet, në rast se votuesit nuk I japin asnjë partie shumicën për të qeverisur.

Në këtë rastë koalicioni është zgjidhja”,- deklaroi Berisha duke mos përjashtuar koalicionin me LSI-në pas zgjedhjeve.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *