Berisha denoncon: Ja kush është ‘i forti’ që bën ligjin në administratën e Ramës

Berisha denoncon: Ja kush është ‘i forti’ që bën ligjin në administratën e Ramës

Qytetarët e Dibrës, sot kanë denoncuar një rast flagrant në atë që po ndodh në administratë. Sipas tyre Rama kontrollohet nga i ‘forti’ i Dibrës, i cili emëron dhe shkarkon nga detyra kë të dojë.

Denoncimi është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha:

Qeverine e kontrollon Ymer Lala!

Lexoni mesazhin e oficerit dixhital! sb

“Pershendetje Doktorr. Sé pari ju uroj shendet.PO tè bej me dije sé qeverine e kontrollon Ymer Lala.Ja arsya. Florind lala nipi i ymer u shkarkua nga puna sé u kap né diber né fushat para zgjedhjeve. Ndersa me dt 1 gusht emrohet prap né ate vend pune qe ishte né Garden e republikes dhe me e keqja esht sé nuk vjen fare né Pune. Personin né fjale e mbron Liman hoxha qe esht Drejtor drejtorie né Grsh(garden e republikes). Ky Drejtori esht nje idjot qe as qoban sé meriton por me ndihmen e ymerit u be drejtor. Problemi qendron ketu esht ëe qeverine e kontrollon ymeri…….”

Category Politikë

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *