Basha rifiton dy “deputetët” e humbur

Basha rifiton dy “deputetët” e humbur

Basha ia doli mbanë të përmbledhë Grupin e tij Parlamentar pas incidentit të ndodhur tre ditë më parë gjatë votimit të Gramoz Ruçit në postin e Kryetarit të Kuvendit, ku dy deputetë të tij votuan pro, në kundërshtim me vendimin e Grupit.

Gjatë ditës së sotme deputetët demokratë votuan në Grup kundër programit qeverisë. Rama mori 78 vota pro dhe jo 80, duke vërtetuar kështu se Basha rifitoi dy deputetët e humbur.

Në përfundim të seancës së sotme Basha ka replikuar pas fjalimit përmbyllës të Ramës duke theksuar se Rama nuk ka paraqitur asnjë program qeverisës por një paçavure.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *