Basha: Rama dhe Xhafaj të japin dorëheqjen! (Video)

Basha: Rama dhe Xhafaj të japin dorëheqjen! (Video)

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka reaguar rreptë ndaj qendrimit të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj se prokuroria po përdoret politikisht në rastin e çështje Tahiri.

Basha deklaroi se Xhafaj vetë është konflikt interesi të hapur për shkak të vëllait të tij trafikant dhe se duhet të largohet nga posti bashkë me Kryeministrin Edi Rama.