Basha përkujton Adem Jasharin: Dha gjakun e tij për lirinë e Kosovës

Në 18-vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Bash aka postuar një mesazh përmes të cilit ngre lart veprën e Adem Jasharit.

“18 vjet me pare Jasharet i treguan botes mbare se cfare cmimi ka liria per shqiptarin. Beteja epike e familjes Jashari me ne krye komandantin legjendar te Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari vuri gjakun e tyre te kulluar arberor në themelet e Kosovës së lirë e të pavarur!

Lavdi të pavdekshme komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Adem Jashari, nderim përjetë familjes Jashari dhe bijeve e bijave te shqipes që dhanë jetën per liri!”, shkruan Basha.

12718367_1091738577543989_2597902180914952965_n

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *