Basha në Berat: Rama ka vjedhur 1.2 miliadë euro

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar sot me banorët e Beratit ku ka dëgjuar shqetësimet dhe problemet e tyre. Basha nuk ka nguruar të sulmojë qeverinë, duke e akuzuar për vjedhjen e 1.2 mld eurove dhe se erdhi në pushtet nga deputetë nga burgjet.

“1.2 miliardë euro janë vjedhur nga kjo qeveri. Në këto 3 vjet qeverisje jemi përballur me padrejtësi. Qeveria, në pushtet me deputetë që vinin nga burgjet. Me ata fitoi zgjedhjet, ndau pushtetin dhe paratë. Edhe brenda partisë e akuzojnë se qeveris me kriminelë”, tha Basha.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *