Arrihet marrëveshja e parë mes PD-së dhe LSI-së. Nis bashkëpunimi

Arrihet marrëveshja e parë mes PD-së dhe LSI-së. Nis bashkëpunimi

Opozita në parlament ka bërë marrëveshjen e parë: PD dhe LSI kanë ndarë drejtimin e tre komisioneve parlamentare.

Nënkryetari i PD, Edmond Spaho dhe kryetarja e LSi, Monika Kryemadhi kanë rënë dakord gjatë bisedimeve në mesnatë që PD të kryesojë Komisionin e Integrimit me Genc Pollon dhe Komisionin e Mediave me Albana Vokshin dhe LSI të drejtojë Komisionin e Shëndetësisë me Petrit Vasilin.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *