AK lidh me zinxhirë hyrjen e MJ: Bushati, ik!

“Shqipëria mbi partinë”. Me këtë parulle dhe këtë thirrje aktivistët e Aleances kuqezi kanë protestuar përpara dyert e Ministrise se Jashtme.

Aktivistët kanë mbyllur me zinxhirë hyrjen e Ministrisë së Jashtme dhe me dryn. Aktivistët Kuqezi tentojnë të pengojnë hyrjen e Ministrit Bushati në zyrë dhe kërkojnë dorëheqjen e tij.

Sipas tyre, deklarata “Partia njësoj si Shqipëria’ është e papranueshme.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *