Qesharaku Edi Rama e nis historinë e shtetit…me veten e tij! Ja prova.

www.kryeministria.al është portali i Këshillit të Ministrave. Nëse klikon tani dhe kërkon VKM (Vendime të Këshillit të Ministrave)  mund të gjeshë vetëm ato të miratuara nga Edi Rama!

Domethënë , historia nis nga ky piktori. Çfarë kanë vendosur kryeministrat para tij nuk ekziston. Nëse Luigji XIV thoshte “Pas meje u bëftë qameti”, ky yni e ka deklaruar me kohë se e ka edhe para. Domethënë se para tij ka qenë qameti. Vetëm duke nxirë dhe fshehur ç’ka ndodhur para tij mundet të manipulojë opinionin duke i thënë se ai është shpëtimtari “nga katastrofa prej të cilës dolëm”.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *