Protesta opozitare apo protesta të një OJF-je gjysmake?/ Nga avokat Altin Goxhaj

A E MBAJTI PREMTIMIN TOM DOSHI PER TA KTHYER PD NE OJF???
Nga Avokati Altin Goxhaj
Nese bejme nje bilanc, protesta e fundit e Opozites qe e meriton te quhet PROTESTE E OPOZITES ishte ajo e 22 Nentorit 2014. Te gjithe te tjerat ose ishin protesta tip OJFje ose gjysmake duke konvertuar Opoziten ne nje OJF Gjysmake!

Protesta e 22 Nentorit 2014 ishte PROTESTA ME E MADHE DHE ME E VERTETE E DHJETEVJECARIT TE FUNDIT! POR EDHE E FUNDIT TE FUNDIT! Sepse PD e tradhetoi ate proteste duke bere pazar me George Soros ne zyrat e PD ne 6 Dhjetor 2014 duke anuluar protesten e 8 Dhjetorit 2014 dhe sic mund ta mbani mend doli Genc Pollo dhe tha qe protestat do te fillojne andej nga Marsi ose Prilli 2015. Dhe sic e mbani mend mgjths populli po shkonte drejt humneres dhe frikes se represionit te Juntes Sorosiane ne pushtet, PD therriste protesta sipas porosise se Soros per llogari te Rames kunder Metes dhe JO KUNDER RAMETES, here per Doshin e here per DIAn!

Me pas Opozita therriste protesta per bunkerin (kauze e paster e shoqatave te te perndjekurve) dhe here per Liqenin (kauze e paster e shoqatave), dhe here per sharjet mizogjiniste te Rames ndaj grave demokrate te hierarkise (kauze e paster e shoqatave te grave).. dhe te gjitha keto kauza shoqatash ku PD duhej te ishte vetem mbeshtetese nepermjet veprimeve politike ligjore parlamentare apo bashkiake apo me meragime masive prane komisariateve per arrestimet represive te Juntes…

JA PRA TOM DOSHIT I DOLI FJALA… MGJTHS AI AS QE E DINTE SE KUSH ISHTE GEORGE SOROS!!! DIKUSH JA KA TREGUAR SEKRETIN…

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *