Artan Fuga: Çfarë kam dëshirë të shkruaj deri në 24 qershor, ora 24:00

Artan Fuga: Çfarë kam dëshirë të shkruaj deri në 24 qershor, ora 24:00

Nga Artan Fuga

– Si e kemi tradhtuar integrimin europian.

– Shanset dhe rreziqet e dështimit te lidershipit politik. Basha, Meta, Rama.

– Bilanc ferri në arsim dhe shkencë.

– Reforma ne qeverisjeje si baza e një republike për qytetarët.

– Si mund të mendohet një politikë tjetër kulturore, jo sovjetike dhe jo staliniste.

– Shqipëria e llaçit dhe e betonit në kohën e botës së digjitalizuar.

– Rinia ka nevojë për të drejta politike, jo të jetë mish për top elektoral.

– Shkarkimi i deputetit nga populli? Deviacion me baza fidelkastriste.

– Pse është i panevojshëm dhe i padobishëm një koalicion qeveritar PS – PD?

– Shqipëria: pluralizmi politik i pamundur.

– Konkluzion: për kë do të votoj?

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *