Vdes bateristi i grupit “Pantera”, Vinnie Paul

Vdes bateristi i grupit “Pantera”, Vinnie Paul

Bateristi i bendit metal “Pantera”, Vinnie Paul, ka vdekur në moshën 54 vjeçare.

Ai e kishte themeluar këtë grup më 1981 bashkë me vëllanë e tij, Dimebag Darrell dhe Rex Brown, ndërkaq grupi ishte ndarë më 2003.

Lajmi ishte bërë i ditur në faqen zyrtare të Pantera në Facebook të premten mbrëma.

“Vincent Paul Abbott ‘Vinnie Paul’ është ndarë nga jeta”, shkruan në postim.

“Paul njihet më së miri për punën e tij si baterist në bendet Pantera dhe Hellyeah”.

“Asnjë detaj më shumë nuk është në dispozicion për momentin. Familja kërkon që t’ua respektoni privatësinë gjatë kësaj kohe”.