Ish-Presidentja Jahjaga takim me Ismail Kadarenë

Ish-Presidentja Jahjaga takim me Ismail Kadarenë

Pas takimit me Presidentin Ilir Meta, ish-Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga është takuar me një tjetër figurë tjetër të madhe.

“Me shkrimtarin Ismail Kadare në Tiranë, – tregon Jahjaga në Fb, – biseduam për nevojën e rimëkëmbjes kulturore në hapësirat shqiptare për të rigjeneruar dhe forcuar vlerat demokratike.”