Vrau të dashurin e prostitutës, ekstradohet shqiptari

Ditën e sotme nga Zyra Qëndrore Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Athina drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar, Fiqiret Xhenja, 51 vjeç, lindur në Shkodër.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër me vendimin e datës 28.12.2007, e ka dënuar këtë shtetas me 17 vjet burgim, për kryerjen e veprës penale “Vrasje me dashje dhe armëmbajtje pa leje”.

Më datë 12.11.2001, në Belgjikë, shtetasi Fiqiret Xhenja ka vrarë me armë zjarri shtetasin A.B, alias A.K. Të dy personat janë konfliktuar për një prostitutë e cila jetonte me viktimën.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *