Vrasja e gjykatëses në mes të Tiranës, pritet mbledhja urgjente e KLD-së

Vrasja e gjykatëses në mes të Tiranës, pritet mbledhja urgjente e KLD-së

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë, ku 53-vjeçari Fadil Kasemi ka qëlluar me armë zjarri ish-gruan e tij në zonën e njohur si ‘Xhamlliku’ në kryeqytet.

Viktima është Fides Hafizi, e cila është qëlluar me dy plumba nga ish-bashkëshorti i saj, duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Hafizi ishte gjykatës në Shkodër, ndërsa policia ndodhet në vendin e ngjarjes, ku është bërë e mundur edhe arrestimi i autorit.

Lidhur me ngjarjen e rëndë, janë vënë në dijeni Presidenti i Republikës Ilir Meta, si dhe Këshilli i Lartë i Drejtësisë, ku kjo e fundit pritet të zhvillojë një mbledhje urgjente./Express

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *